2 Haziran 2015 Salı

MORFOJENİK ALAN (M-ALANI)...

MORFOJENİK ALAN (M-ALANI)


“Morfojenik Alan” terimini bedenimizin etrafındaki enerjiyi tarif etmede kullanırız. Bu alan,sinir sisteminin elektriksel enerji uzantısıdır. Tıpkı morfotüm elektriksel sistemleri çevreleyen elektromanyetik alanlarının olduğu gibi,beyin de, fiziksel bedenden yayılan kendi enerji alanı ile bir elektrik jeneratörüdür.
Pek çok kültür ve disiplin bu alanın varlığının farkındadır ve ona farklı isimler verirler. İnsanlar auradan, şakralardan, yaşam enerjisi chi’den bahsederken, muhtemelen aynı enerji alanından bahsediyorlardır.
Morfojenik Alan şeklindeki bu ismi, besinsel ve enerjisel şifalanma tekniklerine dair bir kaç sebepten dolayı seçeriz. Bu kelimeyi kendi içinde ayrıştırdığımızda “morph”, “değişmek”anlamına, “genic”ise “meydana gelmek” anlamındadır.Bu alanla ilgilenip, kullanmamızın amacı;herhangi bir sağlık problem olan bir hastanın sağlığında değişim yaratmak içindir. Bu da, bedeni hücresel seviyede ya da daha ötesinde beslemek gerektiğinden dolayı, besin ve bitkisel katkı, homeopati ya da diğer müdahelerle sağlanır.
Bizim koyduğumuz isim “morfojenik”, Dr. Royal Lee’nin çığıraçan el kitabı olan “Protomorfolojiye Giriş”te değinilen “morfogenetik” kelimesi ile benzerdir.Dr.Lee “protomorfojen(PMG)”i, hücre özelliklerinin morfogenetik belirlenmesinden sorumlu hücre kromozomun bileşeni olarak tarif eder. Bu hücre topluluğunun mavikopyası-anakopyasının(blueprint) en küçük birimi olarak tarif eder. Protomorfojen, Morfojenik Alan Tekniğinin(MFT) en önemli  parçasıdır.
Bizim yöntemimiz, yoğunluklu olarak, her bir hasta için besinsel protokol gelişimine rehberlik etmede bireysel hücrenin asıl enerjilerinin enerji alanından gelen enformasyona dayanır.
Morfojenik AlanTekniğini geliştirmeye yardımcı olan Frank Springob, DC ve Nick Lamothe,PhD asistanlığında Autumn Smith, NTP, bedenin hücrelerinde bulunan pek çok nükleik proteinlerinin asıl enerjilerini biraraya getirirler.
Bu enerjiler, hem normal, hem de anormal enerjiler olarak tarif edilir.Bu, M-Alan’ı ile iletişimde olmak için gerekli olan enerjiyi “artırmak” ya da “kuvvetlendirmek” için yapılmıştır.
Hücresel iletişim esas amaçtır.Hücresel seviyede besinsel ihtiyaçları belirlediğimizde, sağlıktaki en büyük değişimlerl etkileriz.Neticede, sağlıklı hücreler için sağlıklı dokular gereklidir.  Sağlıklı organlar da sağlıklı organizmalardan meydana gelir.
6 yıl önce, bu yeni yöntemi, gelişmiş besinsel şifa arayışımızda bize yardımcı olması için ilk defa kullandığımızda, bizler şimdi mümkün olan ama o zaman hazır olmadığımız “gelişmiş enformasyon”un büyüklüğüne hazırlıklı değildik. Etkili yeni besinsel protokoller Sağlık Merkezimizde günlük bazda keşfedildiler.
Bu bizim ilerlememizi ve asıl enerjileri “katmanlara ayırma” kavramı ile daha ileri deneyler yapmamızı teşvik etti. İlerledikçe, Morfojenik Alanın sınırlarını ölçmek için bir yol bulduk.Bu da bizim daha geniş alanlar yaratan enerji kombinasyonlarını bulmamıza imkan sağladı. Bizler hastalara M-Alanını gösterebildik ve onlar kendi alanlarının geliştiğini ve besinsel, bitkisel ya da homepatik protokollerdeki her bir gelişimle dengelendiğini gözlemlediler.
Yeni daha geniş ve daha simetrik enerji alanları, tavsiye edilen besinsel takviyelerin ve diyetsel değişimlerin doğruluğunu yansıtmakta. Buna ek olarak, deneme prosedürü süresince en büyük alan gelişimini deneyimleyen hasta, genellikle en fazla semptomatik gelişim göstermeyi dört gözle bekleyelen olabiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder