25 Şubat 2016 Perşembe

Zuckerberg'in listesinde Acemoğlu ve İbni Haldun var!..başlıklı yazı

2015'i "Kitap Yılı" ilan ederek her 15 günde bir kitap bitirme sözü veren Facebook'un kurucusu Zuckerberg, takipçilerine tavsiyelerde bulundu

Sosyal medya devi Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, yoğun geçen seneye rağmen 26 kitaplık hedefinden 23'ünü tutturmayı başardı. 1 Aralık'ta ilk kız çocuğu dünyaya gelen Zuckerberg'in listesinde Türk ekonomist Daron Acemoğlu'nun, ABD'li siyaset bilimci ve ekonomist James A. Robinson'la birlikte yazdığı "Ulusların Düşüşü" adlı kitap da yer aldı.

'PERSPEKTİF KAZANDIRDI' 
ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Henry Kissinger'ın "Yeni Dünya"sı ve Matt Ridley'nin gen araştırmaları hakkında yazdığı "Genome"unun da bulunduğu listedeki en eski isim ise İbni Haldun oldu. Modern sosyolojinin ve iktisadın kurucularından kabul edilen İbni Haldun'un "Mukaddime" adlı eseri de Zuckerberg'in listesinde yer aldı. Zuckerbeg, Facebook'ta kurduğu sayfada da "Okumak bana bilimden dine, yoksulluktan refaha, sağlıktan enerjiye, siyasal felsefeden dış politikaya, tarihten fütüristik bilimkurguya birçok konuda geniş bir perspektif kazandırdı" mesajını paylaştı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder